Hakkımızda

  ÖSYM ‘nin yaptığı sınavlarda Genel Kültür Soruları ile adayların gündemi ne kadar takip ettikleri ve genel kültürleri ölçülmektedir. KPSS Sınavının Genel Kültür bölümünde yer alan güncel bilgilerden 6 soru sorulmaktadır. Bu sorular yakın tarihlerden geldiği gibi geçmiş yıllarda yaşanan önemli olaylardan da  gelmektedir.

 KPSS Güncel Bilgiler  ile yeni sınav sitemine göre gündemi yakalamanız ve genel kültürünüzü geliştirmeniz hedeflenmiştir.

Sitemize eklenen güncel bilgiler tarihlerine göre size bildirim olarak gönderilecek böylece gündemden haberdar olabileceksiniz. Ayrıca güncel bilgilerin detaylı açıklaması ve görselleri ile daha kalıcı öğrenme sağlayacaksınız.

Sitemizin güncel bilgi arama motorunu kullanarak veri tabanından güncel bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.  Bunun için aramaya örneğin “unesco” yazdığınızda unesco ile ilgili tüm güncel bilgileri alabilirsiniz.

Sitemiz ile ilgili tüm görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın. KPSS Sınavına girecek olan tüm kullanıcılarımıza başarılar dileriz. Herşey gönlünüzce olsun….