Güncel Bilgiler Denemesi 8

Güncel Bilgiler Denemesi
KPSS Güncel Bilgiler Denemesi

Güncel bilgiler alanına yönelik KPSS’de bu testten 6 soru gelecektir. Bize buna benzer şekilde altı sorudan oluşan denemeler yapmaya devam ediyoruz. 2020 Mayıs ayındaki güncel bilgilerinde bulunduğu 8. denememize aşağıdaki “START” butonuna tıklayarak başlayabilirsiniz. Başarılar dileriz, arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın 🙂

İnstagram sayfamızdan kısa bilgiler ve önemli soruları sizinle paylaşmaya başladık sayfamızıda takip edebilirsiniz. @kpssguncelbilgin

584
Created by admin

Güncel Bilgi – Deneme 8

8. Güncel Bilgi deneme testine aşağıdaki ”START” butonuna tıklayarak çözebilirsiniz. Bu deneme sınavımız toplamda altı sorudan oluşmaktadır. Başarılar 🙂

Bu testte yer alan soruların tüm hakkı ”www.kpssguncel.net”e aittir. Bu testte yer alan soruların tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilerek dahi olsa hiçbir şekilde yazılı izin olmadığı sürece herhangi bir web sitesinde herhangi bir kitap ya da elektronik ortamda kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Testte yer alan soru veya soruların her türlü saklı olup yasal uyarıya uymayanlar her türlü sorumluluğu peşinen kabul etmiş sayılır.

1 / 6

2020’de 250. doğum günü olarak kutlanılarak 2020’ye adının verildiği ünlü Alman piyanist ve besteci hangisidir?

2 / 6

Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilgisayar Destekli Sistem Biyolojisi Bölümü Kurucu Başkanı olan ve Amerikan Ulusal Bilimler Akademisi üyeliğine seçilen ilk Türk bilim kadını hangisidir?

3 / 6

13 Mayıs 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak DOKAP’a (Doğu Karadeniz Bölgesel Gelişme Planı)  dahil edilen 2 ilimiz aşağıdakilerden hangisidir?

4 / 6

İran Para biriminin değişmesi yönünde karar aldı. 90 yıldır kullanılan İran para birimi Riyal yerine kullanılacak yeni para birimi hangisidir?

5 / 6

Yapımına 2006 yılında başlanan Mardin’in Dargeçit bölgesine yapılan ve 19 Mayıs 2020’de yapılan açılış töreniyle enerji üretimine başlayan barajımız hangisidir?

6 / 6

30 Mayıs 2020’de uzaya ilk defa insan gönderen ve Elon Musk’un kurucusu olduğu uzay şirketi hangisidir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*