Güncel Bilgiler Denemesi 7

Güncel Bilgiler Denemesi
KPSS Güncel Bilgiler Denemesi

KPSS’ye hazırlanan adayların güncel olaylardan ve haberlerden öne çıkanları hakkında bilgi edinmesi için hazırladığımız aylık olarak sitemize eklediğimiz kpss güncel bilgiler denemesinin 7 sayısı. Deneme 6 sorudan oluşup gerçek sınavdaki gibi gelebilecek soruları ve eski aylardaki gelişmeleri de ekleyerek hem güncel soruları ilk defa çözmeyi hemde eski bilgileri tekrar etmenizi sağladık. Güzel bir kpss güncel bilgiler denemesi oldu. Başarılar dileriz, arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın 🙂

İnstagram sayfamızdan kısa bilgiler ve önemli soruları sizinle paylaşmaya başladık sayfamızıda takip edebilirsiniz. @kpssguncelbilgin

400
Created by admin

Güncel Bilgi – Deneme 7

7. Güncel Bilgi deneme testine aşağıdaki ”START” butonuna tıklayarak çözebilirsiniz. Bu deneme sınavımız toplamda altı sorudan oluşmaktadır. Başarılar 🙂

Bu testte yer alan soruların tüm hakkı ”www.kpssguncel.net”e aittir. Bu testte yer alan soruların tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilerek dahi olsa hiçbir şekilde yazılı izin olmadığı sürece herhangi bir web sitesinde herhangi bir kitap ya da elektronik ortamda kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Testte yer alan soru veya soruların her türlü saklı olup yasal uyarıya uymayanlar her türlü sorumluluğu peşinen kabul etmiş sayılır.

1 / 6

Yerli otomobilin yapımına başlayacağı fabrika aşağıdakilerden hangi ilimize kurulacağı açıklanmıştır?

2 / 6

Ocak 2020’de hayatını kaybeden TEMA Vakfı kurucusu Hayrettin KARACA Türkiye’nin ilk özel arboretumunu (Ağaç Parkı) aşağıdaki illerden hangisinde kurmuştur?

3 / 6

AB’ye üye olan son devlet ve birlikten ayrılan ilk devlet eşleştirmesi hangi şıkta doğru verilmiştir?

4 / 6

Şahsiyet dizisindeki Agah Beyoğlu karakteri ile 47. Uluslararası Emmy Ödül Töreni’nde en iyi erkek oyuncu seçilen Türk oyuncumuz hangisidir?

5 / 6

Hindistan’ın Özerklik Statüsünü kaldırdığını duyurduğu Hindistan ve Pakistan arasında sorunlu olan bölge aşağıdakilerden hangisidir?

6 / 6

Ülkemizde acil yardım çağrıları için kullanılan İtfaiye: 110, Jandarma: 156, Polis: 155, Sağlık: 112, Orman: 177, Sahil Güvenlik: 178, AFAD: 122 numaralarının tek numarada toplandığı Acil Çağrı Merkezinin numarası aşağıdakilerden hangisidir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*