Güncel Bilgiler Denemesi 6

Güncel Bilgiler Denemesi
KPSS Güncel Bilgiler Denemesi

KPSS Güncel Bilgiler denemesi serimizin 6.sına geldik 🙂 Her hafta güncel bilgiler denemesi hazırlayarak size tamamen ücretsiz sunuyoruz. Diğer kpss derslerininde denemeleri sitemizde yayınlanmaktadır. Bizi instagram ve telegramdan takip ederek destek olabilirsiniz.

Bu deneme sınavında yer alan sorular :

📝 Hesaplamalı biyoloji’nin öncü isimlerinden olan ve Mayıs 2020 tarihinde ABD Ulusal Bilimler Akademisi’ne seçilen ilk Türk bilim kadını kimdir?

📝 Nisan 2020 tarihinde koronavirüsle mücadelede destek amacıyla ünlü ‘’Matterhorn Dağına’’ Türk bayrağı yansıtan ülke hangisidir?

📝 Sakin şehir olarak seçilen ‘’Güdül’’ ilçesi hangi ilin sınırları içerisinde yer almaktadır? 

📝 Aşağıdakilerden hangisi Nisan 2020 tarihinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil edilen beş kültür varlığı içerisinde yer almamaktadır?

📝 Nisan 2020 tarihinde Daily Mail gazetesi tarafından koronavirüs vakalarının yoğunluğu nedeniyle “Avrupa’nın hasta adamı” benzetmesinin yapıldığı ülke aşağıdakilerden hangisidir?

📝 Solunum sıkıntısı çeken hastaların solunum yoluna ağız ve ya da burun yoluyla özel bir tüp yerleştirilmesi işlemine ne ad verilmektedir? 

418
Created by admin

Güncel Bilgi – Deneme 6

6. Güncel Bilgi deneme testine aşağıdaki ”START” butonuna tıklayarak çözebilirsiniz. Bu deneme sınavımız toplamda altı sorudan oluşmaktadır. Başarılar 🙂

Bu testte yer alan soruların tüm hakkı ”www.kpssguncel.net”e aittir. Bu testte yer alan soruların tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilerek dahi olsa hiçbir şekilde yazılı izin olmadığı sürece herhangi bir web sitesinde herhangi bir kitap ya da elektronik ortamda kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Testte yer alan soru veya soruların her türlü saklı olup yasal uyarıya uymayanlar her türlü sorumluluğu peşinen kabul etmiş sayılır.

1 / 6

Solunum sıkıntısı çeken hastaların solunum yoluna ağız ve ya da burun yoluyla özel bir tüp yerleştirilmesi işlemine ne ad verilmektedir? 

2 / 6

Nisan 2020 tarihinde Daily Mail gazetesi tarafından koronavirüs vakalarının yoğunluğu nedeniyle ‘Avrupa’nın hasta adamı’ benzetmesinin yapıldığı ülke aşağıdakilerden hangisidir? 

3 / 6

Aşağıdakilerden hangisi Nisan 2020 tarihinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil edilen beş kültür varlığı içerisinde yer almamaktadır? 

4 / 6

Sakin şehir olarak seçilen ‘’Güdül’’ ilçesi aşağıdaki illerin hangisinin sınırları içerisinde yer alır? 

5 / 6

Nisan 2020 tarihinde koronavirüsle mücadelede destek amacıyla ünlü ‘’Matterhorn Dağına’’ Türk bayrağı yansıtan ülke aşağıdakilerden hangisidir?

6 / 6

Hesaplamalı biyoloji’nin öncü isimlerinden olan ve Mayıs 2020 tarihinde ABD Ulusal Bilimler Akademisi’ne seçilen ilk Türk bilim kadını aşağıdakilerden hangisidir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*