Güncel Bilgiler Denemesi 5

Güncel Bilgiler Denemesi
KPSS Güncel Bilgiler Denemesi

6 Sorudan oluşan mini KPSS Güncel Bilgiler denemesine aşağıdaki “START” butonuna tıklayarak katılabilirsiniz. Denemede 2020 Şubat ayından ve geçmişte yaşanmış olaylardan sorular bulunmaktadır. Hem yakın geçmişi yeniden hatırlamaya hemde bilinmesi istenilebilecek, ÖSYM tarafından sorulabilir sorulardan oluşan mini deneme hazırladık. 6 Sorudan oluşmasının sebebi gerçek KPSS sınavında da güncel bilgiler alanından 6 sorunun karşınıza çıkacağıdır. Deneme sonunda doğru-yanlış sayınızı yorumlara bekliyoruz 🙂

583
Created by admin

Güncel Bilgi - Deneme 5

5. Güncel Bilgi deneme testine aşağıdaki ''START'' butonuna tıklayarak çözebilirsiniz. Bu deneme sınavımız toplamda altı sorudan oluşmaktadır. Başarılar 🙂

Bu testte yer alan soruların tüm hakkı ''www.kpssguncel.net''e aittir. Bu testte yer alan soruların tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilerek dahi olsa hiçbir şekilde yazılı izin olmadığı sürece herhangi bir web sitesinde herhangi bir kitap ya da elektronik ortamda kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Testte yer alan soru veya soruların her türlü saklı olup yasal uyarıya uymayanlar her türlü sorumluluğu peşinen kabul etmiş sayılır.

1 / 6

Şubat 2020 tarihinde UNESCO tarafından "Yaşayan İnsan Hazinesi" listesine alınan Denizli'de yaşayan sipsi ustası aşağıdakilerden hangisidir?

2 / 6

1911-1986 yılları arasında yaşamış olup, Türkiye Cumhuriyeti'nin olimpiyatlarda aldığı ilk altın madalyayı kazanan sporcu aşağıdakilerden hangisidir?

3 / 6

Şubat 2020 tarihinde 92. Oscar Ödülleri'nde "En İyi Yönetmen" ödülünü kazanan parazit filminin yönetmeni aşağıdakilerden hangisidir?

4 / 6

Şubat 2020 tarihinde kesin korunacak hassas ilan edilen "Yavuzlar Peribacaları" aşağıdaki illerin hangisinde yer almaktadır?

5 / 6

1911 Kastamonu doğumlu olan, önemli eserleri arasında "Hababam Sınıfı", "Yıldız Karayel", "Karartma Geceleri" bulunan ünlü yazar aşağıdakilerden hangisidir?

6 / 6

Şubat 2020 tarihinde hayatını kaybeden 1981-2011 yılları arasında Mısır cumhurbaşkanı olarak görev yapan siyasetçi aşağıdakilerden hangisidir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*