Güncel Bilgiler Denemesi 4

Güncel Bilgiler Denemesi
KPSS Güncel Bilgiler Denemesi

KPSS 2020 sınavında çıkacak ve herkesin cevaplayacağı KPSS Güncel Bilgiler testinde toplam 6 soru gelecektir. Kendinizi güncel tutmanız ve kendinizi test etmeniz için bizim tarafımızdan hazırlanmışdır. Sizler için güncel olayları takip ederek denemeler hazırlamaya devam edeceğiz kpssguncel.net adresini takipte kalın.

6 Sorudan oluşan bu denemedeki ortalamanızı yorum yaparak bizimle paylaşınız 🙂

498
Created by admin

Güncel Bilgi - Deneme 4

4. Güncel Bilgi deneme testine aşağıdaki ''START'' butonuna tıklayarak çözebilirsiniz. Bu deneme sınavımız toplamda altı sorudan oluşmaktadır. Başarılar 🙂

Bu testte yer alan soruların tüm hakkı ''www.kpssguncel.net''e aittir. Bu testte yer alan soruların tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilerek dahi olsa hiçbir şekilde yazılı izin olmadığı sürece herhangi bir web sitesinde herhangi bir kitap ya da elektronik ortamda kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Testte yer alan soru veya soruların her türlü saklı olup yasal uyarıya uymayanlar her türlü sorumluluğu peşinen kabul etmiş sayılır.

1 / 6

Yerli otomobilin tanıtımı ile birlikte açılışı gerçekşeltirilen "Bilişim Vadisi" hangi ilimizin sınırları içersinde yer almaktadır?

2 / 6

Ocak 2020'de hayatını kaybeden TEMA Vakfı kurucusu Hayrettin KARACA Türkiye'nin ilk Özel Ağaç Parkını (Arboretum) aşağıdaki illerden hangisinde kurmuştur?

3 / 6

(AB)'den ayrılan ilk devlet ve üye olan son devlet eşleştirmelerinden hangisi doğrudur?

4 / 6

2020 Mart ayında NATO'ya üye olarak NATO'ya üye olan 30.ülke olma özelliğini elde eden ülke aşağıdakilerden hangisidir?

5 / 6

Türkiye 2020 yılında Akdeniz'de doğal gaz aramak için kara suları kıta sahanlığını belirlediği "MÜNHASIR BÖLGE" anlaşmasını aşağıdaki ülkelerden hangisi ile yapmıştır?

6 / 6

Hindistan'ın Özerklik Statüsünü kaldırdığını duyurduğu Hindistan ve Pakistan arasında sorunlu olan bölge aşağıdakilerden hangisidir?

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*