Güncel Bilgiler Denemesi 3

Güncel Bilgiler Denemesi
KPSS Güncel Bilgiler Denemesi

Gelmesi muhtemel sorulardan oluşan 2020 kpss güncel bilgiler sınavı için hazırladığımız mini denemeyi aşağıdaki start butonuna tıklayarak çözebilirsiniz. Kendinizi test etmeniz için bizim tarafımızdan hazırlanmışdır.Bu deneme sınavımız toplamda altı sorudan oluşmaktadır.

6 Sorudan oluşan bu denemedeki ortalamanızı yorum yaparak bizimle paylaşınız 🙂

477
Created by admin

Güncel Bilgi - Deneme 3

 3. Güncel Bilgi deneme testine aşağıdaki ''START'' butonuna tıklayarak çözebilirsiniz. Bu deneme sınavımız toplamda altı sorudan oluşmaktadır. Başarılar 🙂

Bu testte yer alan soruların tüm hakkı ''www.kpssguncel.net''e aittir. Bu testte yer alan soruların tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilerek dahi olsa hiçbir şekilde yazılı izin olmadığı sürece herhangi bir web sitesinde herhangi bir kitap ya da elektronik ortamda kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Testte yer alan soru veya soruların her türlü saklı olup yasal uyarıya uymayanlar her türlü sorumluluğu peşinen kabul etmiş sayılır.

1 / 6

14 Temmuz 1936'da Berlin Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'ye olimpiyat tarihinde ilk altın madalyasını getiren Yaşar Erkan, hangi spor dalında madalyayı kazanmıştır?

2 / 6

Aşağıdakilerden hangisi dünyanın yalnızca bir yerinde yetişen bitkiye verilen isimdir?

3 / 6

Aşağıdaki ülkelerden hangisinin adı "Tavşanlar diyarı" anlamına gelmektedir?

4 / 6

2020 Mart ayında vadesi dolan 1,2 milyar dolarlık borç ödemesini yapamayacağını duyuran ve iflas eden ülke aşağıdakilerden hangisidir?

5 / 6

Akdeniz Parlamenter Asamblesi 14. Genel Kurul Toplantısında göç yönetimi alanındaki başarılı çalışmalarından dolayı "Akdeniz-PA 2020 ödülü" verilen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

6 / 6

Dünya haritasında çizmeye benzeyen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*